Jak zweryfikować dokumenty kolekcjonerskie na poliwęglanie - najważniejsze cechy

Rynek dokumentów kolekcjonerskich w tym roku jest niesamowicie aktywny. Te najlepsze firmy wykorzystują poliwęglanu, graweru laserowego, mają wszystkie zabezpieczenia włącznie z farbami OVI, kingramami, elementami MLI/CLI. Warto jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie firmy na rynku dostarczają produkty najwyższej jakości. Jak więc rozpoznać rzeczywiście najwyższej jakości dokument kolekcjonerski?

Podstawową i niezwykle kluczową cechą najwyższej jakości dokumentów kolekcjonerskich jest surowiec, z którego zostały wyprodukowane. Dokumenty zrobione są na poliwęglanu, czyli oryginalnym materiale z którego wytwarza się prawdziwe dokumenty. Prosty test opiera się na upuszczeniu dokumentu na sztywną powierzchnię - poliwęglan generuje unikalny, metaliczny dźwięk.

Ta metoda powoduje, że dane są składnikiem struktury dokumentu, a nie tylko wydrukiem na jego powierzchni. Warto wydać trochę dodatkowych pieniędzy, ale posiadać dokument, który nie rozpadnie się po miesiącu.

paszport kolekcjonerski

Grawerowanie laserowe powoduje delikatną wzniesienie tekstu, którą można poczuć opuszkami palców. Dobry dokument kolekcjonerski powinien mieć: Grawerowanie laserowe danych. Prawdziwe dokumenty tożsamości mają elementy widoczne wyłącznie w świetle ultrafioletowym. Po oświetleniu dokumentu taką lampą, mają pokazać się dodatkowe elementy, takie jak oznaczenia, napisy czy wzory, które są niedostrzegalne w zwykłym świetle.

W funkcji od rodzaju dokumentu mogą to być: "Tłoczenie" na miniaturze zdjęcia, Znaki Braille'a, Tłoczone imię i nazwiska, Relief na elementach graficznych. Solidny dowód kolekcjonerski ma posiadać: Elementy tłoczone (np. tłoczenie na miniaturze fotografii). Do głównych zabezpieczeń tego rodzaju należą: Farba OVI (Optically Variable Ink) - zmienia kolor w funkcji od kąta obserwacji. Kinegram - holograficzny element zabezpieczający, Elementy MLI/CLI (Multiple/Changeable Laser Image) - przekształcalne laserowo obrazy, Relief - namacalne dotykiem zagłębienia lub wzniesienia. W premium dokumentach kolekcjonerskich reprodukcja kolorów powinno osiągać prawie 100% identyczności z pierwowzorem. Jak zauważono w recenzji firm sprzedających dokumenty kolekcjonerskie, część produkty jawią się na "wyblakłe" - to znak ostrzegawczy wskazujący na niską jakość wykonania.

Unikalny element w polskim prawie jazdy (kolekcjonerskim także!), jaki daje efekt trójwymiarowości. Jak ruszasz dokument, to napis PL niby się ruszał. Wszystkie elementy - od surowca podstawowego, przez grawerowanie, po zabezpieczenia wizualne - muszą ze sobą komponować się i stanowić spójną kompozycję. Skieruj koncentrację, czy różne elementy dokumentu są ze sobą zgrane, czy też niektóre zdają się włączone "na siłę" lub wyróżniać jakością od pozostałych. Dokumenty kolekcjonerskie dobrej jakości mają odpowiednią ciężar i szerokość, porównywalną do pierwowzorów.

Topowe firmy oferują dostarczenie fotografii wykonanego dokumentu przed przesyłką. Lepiej odczekać dzień więcej, ale uzyskać zdjęcia gotowego dokumentu, przed tym jak zostanie dostarczony. Identyfikacja najwyższej jakości dokumentu kolekcjonerskiego nie jest trudne, jeżeli orientujesz się, na co kierować koncentrację. Więc koniecznie warto wydać pieniądze w produkt od zaufanego producenta, który troszczy się o detale i wykorzystuje profesjonalne technologie wykonania.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Jak zweryfikować dokumenty kolekcjonerskie na poliwęglanie - najważniejsze cechy”

Leave a Reply

Gravatar